373. Pastor Adrian NEAGU - Daniel 5(11 februarie 2011, Vineri Seara)

372. Pastor Adrian NEAGU - Serviciul Divin de Botez(05 februarie 2011, Sabat dupa-amiaza)

371. Pastor Adrian NEAGU - Ascunderea comorii(05 februarie 2011, Sabat dimineata)

370. Costel ISTRATE - Devotional(05 februarie 2011, Sabat dimineata)

369. Pastor Adrian NEAGU - Trimiterea celor 12(29 ianuarie 2011, Sabat dimineata)

368. Pastor Ciprian IORGULESCU - Nu-ti vinde mostenirea(22 ianuarie 2011, Sabat dupa-amiaza)

367. Pastor Ciprian IORGULESCU - Alegerea corecta(22 ianuarie 2011, Sabat dimineata)

366. Pastor Ciprian IORGULESCU - Chemati si trimisi(22 ianuarie 2011, Sabat dimineata)

365. Pastor Ciprian IORGULESCU - Cum lucreaza Dumnezeu(21 ianuarie 2011, Vineri seara)

364. Pastor Florian RISTEA - Seminar - Discursul public II: Introducerea(15 ianuarie 2011, Sabat seara)

363. Pastor Florian RISTEA - De ce ne iubeste Dumnezeu(15 ianuarie 2011, Sabat pranz)

362. Pastor Adrian NEAGU - Rugaciune si Putere(15 ianuarie 2011, Sabat pranz)

361. Vasile SENOCICO - Devotional(15 ianuarie 2011, Sabat dimineata)

360. Pastor Adrian NEAGU - Daniel 4(14 ianuarie 2011, Vineri seara)

359. Program trecere Primara - Juniori & Liviu STANESCU(08 ianuarie 2011, Sabat seara)

358. Liviu STANESCU - Prezentare Sola Scriptura(08 ianuarie 2011, Sabat pranz)

357. Liviu STANESCU - Devotional(08 ianuarie 2011, Sabat dimineata)

356. Pastor Adrian NEAGU - Daniel 3(07 ianuarie 2011, Vineri seara)

355. Amelia Stefanescu - Experiente(01 ianuarie 2011, Sabat seara)

354. Pastor Adrian Neagu Prezentare NET 2011(01 ianuarie 2011, Sabat dimineata)

353. Devotional Soare Ioan(01 ianuarie 2011, Sabat dimineata)

352. Pastor Adrian Neagu - Program special(31 decembrie 2010, Vineri seara)

351. Program muzical companioni(31 decembrie 2010, Vineri seara)

350. Alex BADEA - Parola(25 decembrie 2010, Sabat pranz)

349. Ioan EREMIE Devotional(25 decembrie 2010, Sabat dimineata)

348. Pastor Adrian Neagu - Daniel 2(24 decembrie 2010, Vineri seara)

347. Program copii(18 decembrie 2010, Sabat dimineata)

346. Pastor Adrian NEAGU - Sfanta Cina(18 decembrie 2010, Sabat dimineata)

345. Pastor Adrian NEAGU - Devotional(18 decembrie 2010, Sabat dimineata)

344. Concert - Corul AMiCUS(17 decembrie 2010, Vineri seara)

343. Pastor Adrian NEAGU - Prizonieri ai Sperantei(11 decembrie 2010, Sabat dupa-amiaza)

342. Pastor Adrian NEAGU - Acceptati in Numele Celui Preaiubit(11 decembrie 2010, Sabat dimineata)

341. Gicu NICOLAE - Devotional(11 decembrie 2010, Sabat dimineata)

340. Pastor Ioan SOARE - Un popor care rezista pana la sfarsit(10 decembrie 2010, Vineri seara)

339. Ion MARASESCU si Alin POPA - Un popor care s-a predat cu totul lui Isus(09 decembrie 2010, Joi seara)

338. Pastor Daniel SERBAN - Un popor sfant si fara vina(08 decembrie 2010, Miercuri seara)

337. Pastor George SCHIOPU - Un popor imputernicit de Duhul Sfant(07 decembrie 2010, Marti seara)

336. Viorel POP si Cristian IORDACHE - Un popor increzator in fagaduintele lui Dumnezeu(06 decembrie 2010, Luni seara)

335. Pastor Eduard CALUGARU - Un popor fericit si plin de pace(05 decembrie 2010, Duminica seara)

334. Laurentiu NISTOR - Poporul care pleaca - poporul care ajunge(04 decembrie 2010, Sabat dupa-amiaza)

333. Laurentiu NISTOR - Un popor care asteapta cu nerabdare(04 decembrie 2010, Sabat dimineata)

332. Eugen BIRJARU - Devotional(04 decembrie 2010, Sabat dimineata)

331. Laurentiu NISTOR - Renastere in valea umbrei mortii(03 decembrie 2010, Vineri seara)

330. Pastor Adrian NEAGU - O marturie cuceritoare 2(27 noiembrie 2010, Sabat dupa-amiaza)

329. Pastor Adrian NEAGU - Blestemul raiului de pe pamant(27 noiembrie 2010, Sabat dimineata)

328. Costel ISTRATE - Devotional(27 noiembrie 2010, Sabat dimineata)

327. Pastor Adrian NEAGU - Hotararea lui Daniel(26 noiembrie 2010, Vineri seara)

326. Pastor Beniamin ROSCA, Pastor Gheorghe MODORAN - Istorie adventa in Romania(20 noiembrie 2010, Sabat dupa-amiaza)

325. Pastor Bruno VERTALLIER(Presedinte Diviziunea Euro-Africa) - Nu uita drumul(20 noiembrie 2010, Sabat dimineata)

324. Pastor Romeo ASANACHE(Presedinte Conferinta Transilvania de Nord) - Devotional(20 noiembrie 2010, Sabat dimineata)

323. Pastor Adrian NEAGU - Nu uita drumul(19 noiembrie 2010, Vineri seara)

322. Pastor Florian RISTEA - Discursul public(SEMINAR)(13 noiembrie 2010, Sabat dupa-amiaza)

321. Pastor Florian RISTEA - Discursul public(13 noiembrie 2010, Sabat dimineata)

320. Pastor Florian RISTEA - Devotional(13 noiembrie 2010, Sabat dimineata)

319. Pastor Adrian NEAGU - Ai primit Duhul Sfant?(12 noiembrie 2010, Vineri seara)

318. Sorin GOLEANU - Langa Isus si totusi departe de El(06 noiembrie 2010, Sabat dupa-amiaza)

317. Sorin GOLEANU - Schimba o viata si vei schimba lumea(06 noiembrie 2010, Sabat dimineata)

316. Bright MWEETWA - Devotional(06 noiembrie 2010, Sabat dimineata)

315. Pastor Adrian NEAGU - Minunea ultimelor firimituri(05 noiembrie 2010, Vineri seara)

314. Aurel BURCEA - Marturie personala - Partea 2(30 octombrie 2010, Sabat dupa-amiaza)

313. Aurel BURCEA - Marturie personala - Partea 1(30 octombrie 2010, Sabat dimineata)

312. Gicu NICOLAE - Devotional(30 octombrie 2010, Sabat dimineata)

311. Pastor Adrian NEAGU - Din pricina cui!(29 octombrie 2010, Vineri seara)

310. Exposanatate - Aurelia PRIOTEASA - Kinetoterapie(24 octombrie 2010, Duminica seara)

309. Exposanatate - Dr. Mihai Botezat - Accidentul Vascular Cerebral (cu prezentare)(23 octombrie 2010, Sambata seara)

308. Pastor Adrian NEAGU - O marturie cuceritoare(23 octombrie 2010, Sabat dupa-amiaza)

307. Pastor Adrian NEAGU - 150 de ani de istorie adventa(23 octombrie 2010, Sabat dimineata)

306. Costel ISTRATE - Devotional - Ceasul cercetarii(23 octombrie 2010, Sabat dimineata)

305. Exposanatate - Dr. Cristi MILITARU si Dr. George BOERU - Seminar cardiologie(22 octombrie 2010, Vineri seara)

304. Stefan NECULAE - Timpul pregatirii(22 octombrie 2010, Vineri seara)

303. Pastor Adrian NEAGU - Solia Triumfatoare(16 octombrie 2010, Sabat dupa-amiaza)

302. Ioan VÂRGĂ - Pilda semanatorului(16 octombrie 2010, Sabat dimineata)

301. Adrian BUICA - Iosua - Misiune si responsabilitate(16 octombrie 2010, Sabat dimineata)

300. Pastor Adrian NEAGU - Lucrarea pentru cei din categoriile sociale speciale(15 octombrie 2010, Vineri seara)

299. Program AMiCUS(09 octombrie 2010, Sabat dupa-amiaza)

298. Pastor Adrian NEAGU - Locuitorii marilor orase(09 octombrie 2010, Sabat dimineata)

297. Angel FIRESCU - Devotional - Ingrijorarea(09 octombrie 2010, Sabat dimineata)

296. Pastor Adrian NEAGU - Saptamana de Consacrare pentru Misiune(08 octombrie 2010, Vineri seara)

295. Alexandru BADEA - DARUIREA- Putin din mult sau mult din putin(02 octombrie 2010, Sabat dupa-amiaza)

294. Alexandru BADEA - 150 de ani de istorie adventa(02 octombrie 2010, Sabat dimineata)

293. Angela ANCA - Devotional - Nevoia de Dumnezeu pentru a fi fericit(02 octombrie 2010, Sabat dimineata)

292. Pastor Adrian NEAGU - Scara credintei(01 octombrie 2010, Vineri seara)

291. Pastor Adrian NEAGU - Multumirea(25 septembrie 2010, Sabat dupa-amiaza)

290. Pastor Adrian NEAGU - Sfanta Cina(25 septembrie 2010, Sabat dimineata)

289. Pastor Adrian NEAGU - Devotional(25 septembrie 2010, Sabat dimineata)

288. Pastor Adrian NEAGU - De ce sunt adventist?(24 septembrie 2010, Vineri seara)

287. Nicoleta CARSTEA - Un nou stil de viata 3 - Rezumat(19 septembrie 2010, Duminica seara)

286. Dr. Virgiliu STROESCU - Un nou stil de viata 2(18 septembrie 2010, Sabat dupa-amiaza)

285. Dr. Virgiliu STROESCU - Reforma sanitara - Intrebari(18 septembrie 2010, Sabat dupa-amiaza)

284. Dr. Virgiliu STROESCU - Devotional(18 septembrie 2010, Sabat dimineata)

283. Dr. Virgiliu STROESCU - Un nou stil de viata 1(17 septembrie 2010, Vineri seara)

282. Dr. Virgiliu STROESCU - Planurile lui Dumnezeu(17 septembrie 2010, Vineri seara)

281. Program MUZICAL - Alegerea(11 septembrie 2010, Sabat dupa-amiaza)

280. Costel ISTRATE - Profetia - Semnatura lui Dumnezeu(11 septembrie 2010, Sabat dimineata)

279. Vasile SENOCICO - Devotional(11 septembrie 2010, Sabat dimineata)

278. Pastor Adrian NEAGU - Visul spulberat(10 septembrie 2010, Vineri seara)

277. Dr. Horst MUELLER - Cum rezolvam certurile si conflictele(05 septembrie 2010, Duminica seara)

276. Dr. Horst MUELLER - Ce rol are frica in viata noastra(04 septembrie 2010, Sambata seara)

275. Dr. Horst MUELLER - Inima(04 septembrie 2010, Sabat dupa-amiaza)

274. Dr. Horst MUELLER - Testul final al credintei(04 septembrie 2010, Sabat dimineata)

273. Dr. Horst MUELLER - Sa cunoastem pe Dumnezeu prin felul cum ne rugam(04 septembrie 2010, Sabat dimineata)

272. Dr. Horst MUELLER - De unde vine stresul si de ce este daunator?(03 septembrie 2010, Vineri seara)

271. Ion MARASESCU - Consacrarea(28 august 2010, Sabat dupa-amiaza)

270. Pastor Adrian Neagu - La fantana lui Iacov(28 august 2010, Sabat dimineata)

269. Pastor Adrian Neagu - Masa tacerii(28 august 2010, Sabat dimineata)

268. Pastor Adrian Neagu - Misterul drumului spre Canaan(27 august 2010, Vineri seara)

267. Lorena STEPHENSON - Foc strain in Sanctuar(21 august 2010, Sabat dupa-amiaza)

266. Angela MATEESCU - Templul Duhului Sfant - Pretuire si respect (21 august 2010, Sabat dimineata)

265. Eugen BIRJARU - Devotional(21 august 2010, Sabat dimineata)

264. Cristi ROSU - Intre ''Vom face noi!'' si ''Va face El!''(20 august 2010, Vineri seara)

263. Godfery NGIRISHI - Intrebari(14 august 2010, Sabat după-amiază)

262. Godfery NGIRISHI - Legământul căsătoriei(14 august 2010, Sabat după-amiază)

261. Godfery NGIRISHI - Familia ideala(14 august 2010, Sabat dimineata)

260. Godfrey NGIRISHI - Capul familiei(14 august 2010, Sabat dimineata)

259. Godfrey NGIRISHI - Sigiliul lui Dumnezeu(13 august 2010, Vineri Seara)

258. Pastor Adrian NEAGU - Ascultare până la capăt (07 august 2010, Sabat după-amiază)

257. Pastor Aurel NEAȚU (Secretar Asociația Pastorală, Conferința Oltenia) - Serviciul Divin Schimbare Pastor(07 august 2010, Sabat dimineața)

256. Marius ANCA - Biruinta prin Duhul Sfânt(07 august 2010, Sabat-dimineața)

255. Pastor Lucian STEFANESCU - Din culisele minții de pastor(06 august 2010, Vineri Seara)

254. Pop VIOREL - Mergem înainte! - Mesajul Preșdintelui Conferinței Generale (31 iulie 2010, Sabat după-amiază)

253. Neculae ȘTEFAN - Ești pregătit? (31 iulie 2010, Sabat dimineața)

252. Mateescu Angela - Devotional ( 31 iulie 2010, Sabat-dimineata)

251. Pastor Lucian STEFANESCU - Harul pe muntele Moria (30 iulie 2010, Vineri Seara)

250. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Experiență personală (24 iulie 2010, Sabat după-amiaza)

249. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Cum v-am iubit Eu (24 iulie 2010, Sabat dimineața)

248. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Harul în grădina Eden (23 iulie 2010, Vineri seara)

247. Pastor Viorel RĂDUCANU (Trezorier Conferința Oltenia) - Onestitate (cu prezentare) (17 iulie 2010, Sabat după-amiaza)

246. Pastor Viorel RĂDUCANU (Trezorier Conferința Oltenia) - Serviciu Divin de binecuvântare a copiilor (17 iulie 2010, Sabat dimineața)

245. Pastor Titu MIHALACHE - Binecuvântarea vestită lui Avraam (17 iulie 2010, Sabat dimineața)

244. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Ai milă de mine, Doamne! (16 iulie 2010, Vineri seara)

243. Pastor Daniel DELCEA (Președinte Conferința Oltenia) - Impresii de la Congresul Conferinței Generale (10 iulie 2010, Sabat după-amiaza)

242. Pastor Daniel DELCEA (Președinte Conferința Oltenia) - Nu din duh de ceartă (10 iulie 2010, Sabat dimineața)

241. Pastor Daniel DELCEA (Președinte Conferința Oltenia) - Devoțional (10 iulie 2010, Sabat dimineața)

240. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Isus revine! (9 iulie 2010, Vineri seara)

239. "Călăuzirea lui Dumnezeu": Cornel PAVEL - Mărturie personală - Partea a II-a (5 iulie 2010, Luni)

238. "Călăuzirea lui Dumnezeu": Cornel PAVEL - Mărturie personală - Partea I (5 iulie 2010, Luni)

237. "Călăuzirea lui Dumnezeu": Marian SIMION - Mărturie personală - Partea a III-a (5 iulie 2010, Luni)

236. "Călăuzirea lui Dumnezeu": Ion UȚA - Mărturie personală - Partea a IV-a (5 iulie 2010, Luni)

235. "Călăuzirea lui Dumnezeu": Ion UȚA - Mărturie personală - Partea a III-a (5 iulie 2010, Luni)

234. Pastor Daniel CIOBANU - Rugăciunea care deschide cerul (3 iulie 2010, Sabat după-amiaza)

233. Ion EREMIE - Cercetați Scripturile (3 iulie 2010, Sabat dimineața)

232. Gicu NICOLAE - Devoțional (3 iulie 2010, Sabat dimineața)

231. Pastor Daniel CIOBANU - Este bine cu sufletul meu (2 iulie 2010, Vineri seara)

230. Program muzical și Pastor Mihai MOHANU - Umblarea pe mare (26 iunie 2010, Sabat după-amiaza)

229. Alin POPA - Adventiștii între LEGE și legi (26 iunie 2010, Sabat dimineața)

228. Adrian BUICĂ - Saul (26 iunie 2010, Sabat dimineața)

227. Costel ISTRATE - L-ai uitat pe Dumnezeu (25 iunie 2010, Vineri seara)

226. Marian DRĂGUȘIN, Mariana ANTON, Amelia ȘTEFĂNESCU - Experiențe misionare (19 iunie 2010, Sabat după-amiaza)

225. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Cina Domnului (19 iunie 2010, Sabat dimineața)

224. Costel ISTRATE - Devoțional (19 iunie 2010, Sabat dimineața)

223. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Studiu Apocalipsa - Partea a XIV-a (18 iunie 2010, Vineri seara)

222. Norel IACOB (Redactor șef, Revista "Semnele timpului") - Hristos - răspunsul la vinovăția omului (cu prezentare) (12 iunie 2010,
Sabat dimineața)

221. Florin BICĂ (Secretar de redacție, Revista "Semnele timpului") - Devoțional (12 iunie 2010, Sabat dimineața)

220. Christian SĂLCIANU (Brand manager, Revista "Semnele timpului") - După 130 de ani "Semnele timpului" revine la Pitești (cu prezentare)
(11 iunie 2010, Vineri seara)

219. Program Companioni - Maleahi (5 iunie 2010, Sabat după-amiaza)

218. Ion MĂRĂȘESCU - Duhul Sfânt (5 iunie 2010, Sabat dimineața)

217. Marius ANCA - Devoțional (5 iunie 2010, Sabat dimineața)

216. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Studiu Apocalipsa - Partea a XIII-a (4 iunie 2010, Vineri seara)

215. "Călăuzirea lui Dumnezeu": Gică CHIREAZĂ - Mărturie personală - Partea a II-a (2 iunie 2010, Miercuri)

214. "Călăuzirea lui Dumnezeu": Gică CHIREAZĂ - Mărturie personală - Partea I (2 iunie 2010, Miercuri)

213. "Călăuzirea lui Dumnezeu": Ion UȚA - Mărturie personală - Partea a II-a (2 iunie 2010, Miercuri)

212. "Călăuzirea lui Dumnezeu": Ion UȚA - Mărturie personală - Partea I (2 iunie 2010, Miercuri)

211. "Călăuzirea lui Dumnezeu": Marian SIMION - Mărturie personală - Partea a II-a (2 iunie 2010, Miercuri)

210. "Călăuzirea lui Dumnezeu": Marian SIMION - Mărturie personală - Partea I (2 iunie 2010, Miercuri)

209. Serviciu Divin de Botez în Penitenciarul Colibași (16 mai 2010, Duminică)

208. Asociația Pastorilor Pensionari din România - Program festiv (29 mai 2010, Sabat după-amiaza)

207. Gheorghe PANAIT (Jurist, Uniunea Română) - Mărturie personală (29 mai 2010, Sabat dimineața)

206. Gheorghe PANAIT (Jurist, Uniunea Română) - Devoțional (29 mai 2010, Sabat dimineața)

205. Pastor Lucian ENACHE - Însemnătatea deciziei de a mă uni cu Domnul (28 mai 2010, Vineri seara)

204. Bright MWEETWA - Predica de pe munte (with English translation) (15 mai 2010, Sabat după-amiaza)

203. "Expo Sănătate": Interviuri - Partea a III-a (23 mai 2010, Duminică)

202. "Expo Sănătate": Interviuri - Partea a II-a (23 mai 2010, Duminică)

201. "Expo Sănătate": Interviuri - Partea I (23 mai 2010, Duminică)

200. "Expo Sănătate": Dr. Horst MÜLLER - (7) Terapia bolii și evitarea ei (23 mai 2010, Duminică)

199. "Expo Sănătate": Dr. Horst MÜLLER - (6) Incompatibilitatea motivației voinței cu nevoia biologiei umane (22 mai 2010, Sâmbătă)

198. Dr. Horst MÜLLER - Oferă dragostea (22 mai 2010, Sabat după-amiaza)

197. Dr. Horst MÜLLER - Cui slujești? Lui Dumnezeu sau Mamonei? (22 mai 2010, Sabat dimineața)

196. Dr. Horst MÜLLER - Întâlnirea cu Dumnezeu în natură (22 mai 2010, Sabat dimineața)

195. Dr. Horst MÜLLER - Păcatul și boala (21 mai 2010, Vineri seara)

194. "Expo Sănătate": Dr. Horst MÜLLER - (5) Nevoia în jurul căreia se învârte toată viața omului (21 mai 2010, Vineri)

193. "Expo Sănătate": Dr. Horst MÜLLER - (4) Voința umană și gândul central care o conduce (20 mai 2010, Joi)

192. "Expo Sănătate": Dr. Horst MÜLLER - (3) Nevoile de bază ale omului și aplicarea lor (19 mai 2010, Miercuri)

191. "Expo Sănătate": Dr. Horst MÜLLER - (2) Structura vieții umane - Rolul gândirii și al sentimentelor (18 mai 2010, Marți)

190. "Expo Sănătate": Dr. Horst MÜLLER - (1) Este boala o greșeală a naturii? Este bolnavul victima moștenirii genetice? (17 mai 2010, Luni)

189. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Lucrarea lui Isus și a noastră (15 mai 2010, Sabat dimineața)

188. Violeta SOARE - Devoțional (15 mai 2010, Sabat dimineața)

187. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Studiu Apocalipsa - Partea a XII-a (14 mai 2010, Vineri seara)

186. "Călăuzirea lui Dumnezeu": Bright MWEETWA - Mărturie personală (with English translation) (12 mai 2010, Miercuri)

185. Pastor Gabriel VASILESCU (Președintele Asociației Pastorilor Pensionari din România) - Experiențe (8 mai 2010, Sabat după-amiaza)

184. Pastor Gabriel VASILESCU (Președintele Asociației Pastorilor Pensionari din România) - Credința (8 mai 2010, Sabat dimineața)

183. Pastor Gabriel VASILESCU (Președintele Asociației Pastorilor Pensionari din România) - Devoțional (8 mai 2010, Sabat dimineața)

182. Pastor Gabriel VASILESCU (Președintele Asociației Pastorilor Pensionari din România) - Vasul cu untdelemn (7 mai 2010, Vineri seara)

181. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Serviciul Divin al Cununiei religioase dintre Nicu MATACHE și Claudia CÎRLAN (2 mai 2010, Duminică)

180. Angela FIRESCU - Ipostazele negative ale vorbirii (1 mai 2010, Sabat după-amiaza)

179. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - A auzi și a face! (1 mai 2010, Sabat dimineața)

178. Nicoleta CÂRSTEA - Devoțional (1 mai 2010, Sabat dimineața)

177. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Studiu Apocalipsa - Partea a XI-a (30 aprilie 2010, Vineri seara)

176. "Călăuzirea lui Dumnezeu": Costel ISTRATE - Mărturie personală - Partea a IV-a (28 aprilie 2010, Miercuri)

175. Bright MWEETWA - Credința în vremuri tulburi (with English translation) (24 aprilie 2010, Sabat după-amiaza)

174. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Roadele rămânerii în Hristos (24 aprilie 2010, Sabat dimineața)

173. Monica POPA - Devoțional (24 aprilie 2010, Sabat dimineața)

172. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Studiu Apocalipsa - Partea a X-a (cu prezentare) (23 aprilie 2010, Vineri seara)

171. "Călăuzirea lui Dumnezeu": Costel ISTRATE - Mărturie personală - Partea a III-a (21 aprilie 2010, Miercuri)

170. Adevărata frumusețe - Seara festivă (18 aprilie 2010, Duminică)

169. Elena PRIDIE - Adevărata frumusețe (17 aprilie 2010, Sabat după-amiaza)

168. Grupul vocal "Andante" Craiova - Program muzical (17 aprilie 2010, Sabat după-amiaza)

167. Elena PRIDIE - Sănătatea (17 aprilie 2010, Sabat dimineața)

166. Marian ARAMĂ - Devoțional (17 aprilie 2010, Sabat dimineața)

165. Pastor Ion SOARE - Meditație (16 aprilie 2010, Vineri seara)

164. Dr. Daniela ROBU (Director Departament Sănătate și Temperanță, Conferința Oltenia) - Lucrarea misionară medicală (cu prezentare)
(10 aprilie 2010, Sabat după-amiaza)

163. Dr. Daniela ROBU (Director Departament Sănătate și Temperanță, Conferința Oltenia) - Rolul sănătății în planul de mântuire (cu prezentare)
(10 aprilie 2010, Sabat dimineața)

162. Eugen BIRJARU - Devoțional (10 aprilie 2010, Sabat dimineața)

161. Marian ARAMĂ - Botezul cu Duhul Sfânt - Partea I (cu prezentare) (9 aprilie 2010, Vineri seara)

160. Iosif MIRICĂ - Să aveți gândul lui Isus (3 aprilie 2010, Sabat după-amiaza)

159. Iosif MIRICĂ - Este vremea! (3 aprilie 2010, Sabat dimineața)

158. Gicu NICOLAE - Devoțional (3 aprilie 2010, Sabat dimineața)

157. Alex BADEA - Laodiceanita cronică - vindecabilă (2 aprilie 2010, Vineri seara)

156. "Călăuzirea lui Dumnezeu": Costel ISTRATE - Mărturie personală - Partea a II-a (31 martie 2010, Miercuri)

155. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Discuții (27 martie 2010, Sabat după-amiaza)

154. Pastor Ion SOARE - Prejudecăți (27 martie 2010, Sabat dimineața)

153. Ștefania STĂNESCU - Devoțional (27 martie 2010, Sabat dimineața)

152. Costel ISTRATE - Pentru ce Îl cauți pe Domnul? (26 martie 2010, Vineri seara)

151. Program copii - Mama (20 martie 2010, Sabat după-amiaza)

150. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Serviciul Divin al Cinei Domnului (20 martie 2010, Sabat dimineața)

149. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Lăudați pe Domnul! (20 martie 2010, Sabat dimineața)

148. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Studiu Apocalipsa - Partea a IX-a (19 martie 2010, Vineri seara)

147. "Călăuzirea lui Dumnezeu": Costel ISTRATE - Mărturie personală - Partea I (17 martie 2010, Miercuri)

146. Program tineret - Scara lui Petru (13 martie 2010, Sabat după-amiaza)

145. Pastor Daniel DUȚĂ - Seminar de familie - Partea a II-a (13 martie 2010, Sabat după-amiaza)

144. Pastor Daniel DUȚĂ - Seminar de familie - Partea I (13 martie 2010, Sabat dimineața)

143. Pastor Daniel DUȚĂ - Devoțional (13 martie 2010, Sabat dimineața)

142. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Studiu Apocalipsa - Partea a VIII-a (12 martie 2010, Vineri seara)

141. "Călăuzirea lui Dumnezeu": Liviu GAMĂNĂ - Mărturie personală - Partea a II-a (10 martie 2010, Miercuri)

140. Corul de copii "Flori și Stele" - Program muzical (6 martie 2010, Sabat după-amiaza)

139. Nicolae ȘERBAN (Director-asistent ASUP - Asociația "Serviciul Umanitar pentru Penitenciare" - Filiala Oltenia), Pastor Ciprian IORGULESCU
(Președinte ASUP România), Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU, Corul de copii "Flori și Stele" - Împăcarea cu Dumnezeu (Serviciu Divin de Botez)
(6 martie 2010, Sabat dimineața)

138. Pastor Florian RISTEA (Director Departament Școala de Sabat și Lucrarea Personală, Conferința Oltenia) - Biblia - Revelație și Providență
(6 martie 2010, Sabat dimineața)

137. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Studiu Apocalipsa - Partea a VII-a (5 martie 2010, Vineri seara)

136. "Călăuzirea lui Dumnezeu": Liviu GAMĂNĂ - Mărturie personală - Partea I (3 martie 2010, Miercuri)

135. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Program muzical (27 februarie 2010, Sabat după-amiaza)

134. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Duhul Sfânt - Garanția că Hristos domnește (27 februarie 2010, Sabat dimineața)

133. Liviu GAMĂNĂ - Păcatul favorit (27 februarie 2010, Sabat dimineața)

132. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Studiu Apocalipsa - Partea a VI-a (26 februarie 2010, Vineri seara)

131. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Studiu Evrei - Partea a III-a (20 februarie 2010, Sabat după-amiaza)

130. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Disciplina (20 februarie 2010, Sabat dimineața)

129. Claudia RADU - Devoțional (20 februarie 2010, Sabat dimineața)

128. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Studiu Apocalipsa - Partea a V-a (19 februarie 2010, Vineri seara)

127. "Călăuzirea lui Dumnezeu": Florin NIȚĂ - Mărturie personală - Partea I (17 februarie 2010, Miercuri)

126. Program tineret - Întâlnire cu Isus (13 februarie 2010, Sabat după-amiaza)

125. Alin POPA - La fântâna lui Iacov (13 februarie 2010, Sabat dimineața)

124. Lăcrămioara ISTRATE - Devoțional (13 februarie 2010, Sabat dimineața)

123. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Studiu Apocalipsa - Partea a IV-a (12 februarie 2010, Vineri seara)

122. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Studiu Evrei - Partea a II-a (6 februarie 2010, Sabat după-amiaza)

121. Marta RĂDUCANU (Director Departament Misiunea Femeii, Conferința Oltenia) - Misiunea femeii (6 februarie 2010, Sabat dimineața)

120. Clementina POPA - Devoțional (6 februarie 2010, Sabat dimineața)

119. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Studiu Apocalipsa - Partea a III-a (5 februarie 2010, Vineri seara)

118. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Studiu Evrei - Partea I (30 ianuarie 2010, Sabat după-amiaza)

117. Cristian PURNEA (Director Departament Relații Oficiale și Libertate Religioasă, Conferința Oltenia), Nelu BURCEA (Director Departament
Relații Oficiale și Libertate Religioasă, Uniunea Română) - Libertatea religioasă (30 ianuarie 2010, Sabat dimineața)

116. Nelu BURCEA (Director Departament Relații Oficiale și Libertate Religioasă, Uniunea Română) - Devoțional (30 ianuarie 2010, Sabat dimineața)

115. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Studiu Apocalipsa - Partea a II-a (29 ianuarie 2010, Vineri seara)

114. Angela FIRESCU - Influența televizorului (23 ianuarie 2010, Sabat după-amiaza)

113. Pastor Ion SOARE - Evaluarea oamenilor de către Sfânta Scriptură (23 ianuarie 2010, Sabat dimineața)

112. Dorinel MIHALACHE - Devoțional (23 ianuarie 2010, Sabat dimineața)

111. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Studiu Apocalipsa - Partea I (22 ianuarie 2010, Vineri seara)

110. "Călăuzirea lui Dumnezeu": Marius ANCA - Mărturie personală (20 ianuarie 2010, Miercuri)

109. Gicu NICOLAE - Învățături (16 ianuarie 2010, Sabat după-amiaza)

108. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Afaceri cu Isus (16 ianuarie 2010, Sabat dimineața)

107. Marius ANCA - Duhul Sfânt (16 ianuarie 2010, Sabat dimineața)

106. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Bârfă sau empatie? (15 ianuarie 2010, Vineri seara)

105. "Călăuzirea lui Dumnezeu": Gicu NICOLAE - Mărturie personală - Partea a III-a (13 ianuarie 2010, Miercuri)

104. "Călăuzirea lui Dumnezeu": Godfrey NGIRISHI - Mărturie personală (with English translation) (9 ianuarie 2010, Sabat după-amiaza)

103. Godfrey NGIRISHI - Seminar pentru tineri (9 ianuarie 2010, Sabat după-amiaza)

102. Godfrey NGIRISHI - Conflictul final (9 ianuarie 2010, Sabat după-amiaza)

101. Godfrey NGIRISHI - Caracter pentru cer (9 ianuarie 2010, Sabat dimineața)

100. Godfrey NGIRISHI - Umplerea cu Duhul Sfânt (9 ianuarie 2010, Sabat dimineața)

99. Godfrey NGIRISHI - Hristos revine! (8 ianuarie 2010, Vineri seara)

98. "Călăuzirea lui Dumnezeu": Silviu TURCU - Mărturie personală - Partea a III-a (6 ianuarie 2010, Miercuri)

97. Amelia ȘTEFĂNESCU, Claudia RADU, Angela MATEESCU, Marian DRĂGUȘIN, Alina DEICĂ, Daniela PĂVĂLUC, Alecu ȘTEFAN -
Experiențe din colportaj (26 decembrie 2009, Sabat după-amiaza)

96. "Călăuzirea lui Dumnezeu": Silviu TURCU - Mărturie personală - Partea a II-a (30 decembrie 2009, Miercuri)

95. Pastor Emil EREMIE - Cea de a patra generație (2 ianuarie 2010, Sabat după-amiaza)

94. Pastor Emil EREMIE - Ilie - o altă perspectivă (2 ianuarie 2010, Sabat dimineața)

93. Angela MATEESCU - Omul vechi vs. omul nou (2 ianuarie 2010, Sabat dimineața)

92. Pastor Emil EREMIE - Fii ai lui Dumnezeu sau fii ai diavolului? (1 ianuarie 2010, Vineri seara)

91. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Program special de Anul Nou (31 decembrie 2009, Joi)

90. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Dăruind cu bucurie (26 decembrie 2009, Sabat dimineața)

89. Alex BADEA - Sabatul - Sărbătoare și Sigiliu (25 decembrie 2009, Vineri seara)

88. "Călăuzirea lui Dumnezeu": Silviu TURCU - Mărturie personală - Partea I (23 decembrie 2009, Miercuri)

87. Grupul AGAPE - Concert de Colinde (20 decembrie 2009, Duminică)

86. Program muzical copii - Nașterea Domnului (19 decembrie 2009, Sabat după-amiaza)

85. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Oferta lui Isus (Sfânta Cină) (19 decembrie 2009, Sabat dimineața)

84. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Devoțional (19 decembrie 2009, Sabat dimineața)

83. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Ioan 3:16 (18 decembrie 2009, Vineri seara)

82. "Călăuzirea lui Dumnezeu": Mircea ȘERBĂNESCU - Mărturie personală (16 decembrie 2009, Miercuri)

81. Corul și orchestra barocă a Filarmonicii Pitești (Dirijor: Silviu DEACONESCU) - Concert de Advent (13 decembrie 2009, Duminică)

80. Alin POPA, Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Cumpără adevărul și nu-l vinde! (12 decembrie 2009, Sabat după-amiaza)

79. Viorel POP, Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Misiunea speranței - misiune îndeplinită (12 decembrie 2009, Sabat dimineața)

78. Gina BURCEA - Devoțional (12 decembrie 2009, Sabat dimineața)

77. Florin DRĂGUȚ, Eugen BIRJARU - Misiunea speranței ca descoperire a caracterului lui Dumnezeu (11 decembrie 2009, Vineri seara)

76. Gabi GABOR, Ion EREMIE, Marian DRĂGUȘIN - Acceptarea misiunii speranței (10 decembrie 2009, Joi seara)

75. "Călăuzirea lui Dumnezeu": Gicu NICOLAE - Mărturie personală - Partea a II-a (9 decembrie 2009, Miercuri)

74. Pastor Aurel NEAȚU (Secretar Asociația Pastorală, Conferința Oltenia) - Misiunea speranței într-o lume a deznădejdii
(9 decembrie 2009, Miercuri seara)

73. Nicu MATACHE, Angela FIRESCU - Misiunea speranței ca act de închinare (8 decembrie 2009, Marți seara)

72. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU, Mariana ANTON, Dorin MOLDOVAN - Urgența misiunii speranței (7 decembrie 2009, Luni seara)

71. Nicu SORA, Milena SORA - Misiunea universală a speranței (6 decembrie 2009, Duminică seara)

70. Pastor Ion SOARE, Vasile SENOCICO - Misiunea speranței pentru toți oamenii (5 decembrie 2009, Sabat după-amiaza)

69. Cristi IORDACHE, Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Misiunea cerească a speranței (5 decembrie 2009, Sabat dimineața)

68. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU, Ion MĂRĂȘESCU - Speranța - argumentul nostru pentru creaționism (4 decembrie 2009, Vineri seara)

67. "Călăuzirea lui Dumnezeu": Gicu NICOLAE - Mărturie personală - Partea I (2 decembrie 2009, Miercuri)

66. Tinerii comunității Pitești - Roadele Duhului Sfânt - Program muzical (28 noiembrie 2009, Sabat după-amiaza)

65. Tinerii comunității Pitești - Serviciu Divin de predică (28 noiembrie 2009, Sabat dimineața)

64. Florin DRĂGUȚ - Devoțional (28 noiembrie 2009, Sabat dimineața)

63. Trei sunt care mărturisesc în cer - Duhul Sfânt (27 noiembrie 2009, Vineri seara)

62. "Călăuzirea lui Dumnezeu": Marian DRĂGUȘIN - Mărturie personală (with English translation) (25 noiembrie 2009, Miercuri)

61. Program de învestitură Exploratori și Licurici (21 noiembrie 2009, Sabat după-amiaza)

60. Pastor George ȘCHIOPU (Director Departament Tineret, Conferința Oltenia) - Serviciu Divin de binecuvântare a copiilor
(21 noiembrie 2009, Sabat dimineața)

59. Pastor George ȘCHIOPU (Director Departament Tineret, Conferința Oltenia) - Dragostea autentică (21 noiembrie 2009, Sabat dimineața)

58. Pastor George ȘCHIOPU (Director Departament Tineret, Conferința Oltenia) - Credința mântuitoare (20 noiembrie 2009, Vineri seara)

57. "Călăuzirea lui Dumnezeu": Sandro DUBLIN EDMUND - Mărturie personală (with English translation) (14 noiembrie 2009, Sabat după-amiaza)

56. Tinerii Bisericii AZȘ "Învingători" București (Grupul "Union") - Program muzical - Partea a II-a (14 noiembrie 2009, Sabat după-amiaza)

55. Tinerii Bisericii AZȘ "Învingători" București (Grupul "Union") - Program muzical - Partea I (14 noiembrie 2009, Sabat dimineața)

54. Angela MATEESCU - Sfințirea Sabatului (14 noiembrie 2009, Sabat dimineața)

53. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Cine L-a dezamăgit pe Dumnezeu? (13 noiembrie 2009, Vineri seara)

52. Costel ISTRATE - Faptele credinței (6 noiembrie 2009, Vineri seara)

51. Pastor Adrian BUTUC, Pastor Iosif CHIRCAN, Pastor Daniel DELCEA (Președinte Conferința Oltenia) - Planurile lui Dumnezeu
(31 octombrie 2009, Sabat după-amiaza)

50. Pastor Teodor HUȚANU (Președinte Uniunea Română), Pastor Eduard CĂLUGĂRU (Trezorier Uniunea Română), Pastor Daniel DELCEA (Președinte Conferința Oltenia), membrii Comitetului Conferinței Oltenia - Serviciu Divin de Hirotonire (Pastor Beniamin CHIRCAN - Pastor District Crîngeni, Pastor Felix JERCĂU - Pastor District Slatina, Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Pastor District Pitești) (31 octombrie 2009, Sabat dimineața)

49. Pastor Beniamin CHIRCAN - Secretul lui Daniel (30 octombrie 2009, Vineri seara)

48. Amona IORDACHE - Două tabere - același imn? - Partea a II-a (Seminar despre muzică) (24 octombrie 2009, Sabat după-amiaza)

47. Cristi ROȘU - Fericit, fericindu-i pe alții (24 octombrie 2009, Sabat dimineața)

46. Vasile SENOCICO - Relevanța Adventismului (24 octombrie 2009, Sabat dimineața)

45. Marian DRĂGUȘIN - Firesc sau Duhovnicesc? (23 octombrie 2009, Vineri seara)

44. Pastor Aron MOLDOVAN - Seminar biblic (17 octombrie 2009, Sabat după-amiaza)

43. Pastor Aron MOLDOVAN - Degradarea morală - întunecă înțelegerea Bibliei (17 octombrie 2009, Sabat dimineața)

42. Pastor Aron MOLDOVAN - Cuvântul - Speranța în descurajare (17 octombrie 2009, Sabat dimineața)

41. Pastor Aron MOLDOVAN - Învățătura sănătoasă (16 octombrie 2009, Vineri seara)

40. Amona IORDACHE - Două tabere - același imn? - Partea I (Seminar despre muzică) (10 octombrie 2009, Sabat după-amiaza)

39. Ștefan NECULAE - Pregătirea pentru timpuri solemne (10 octombrie 2009, Sabat dimineața)

38. Pastor Dan NEACȘU - Creștinul și scopul vieții (9 octombrie 2009, Vineri seara)

37. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Isus și Legea (3 octombrie 2009, Sabat după-amiaza)

36. Pastor Viorel RĂDUCANU (Trezorier Conferința Oltenia) - Isus vindecă mâna uscată (Sfânta Cină) (3 octombrie 2009, Sabat dimineața)

35. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Crucea - Singura cale de salvare (3 octombrie 2009, Sabat dimineața)

34. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Crucea în viața ta (2 octombrie 2009, Vineri seara)

33. Program muzical - Iosif (26 septembrie 2009, Sabat după-amiaza)

32. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Iertarea păcatelor prin pocăință (26 septembrie 2009, Sabat dimineața)

31. Amona IORDACHE - Iluzii optice ale creștinilor moderni (26 septembrie 2009, Sabat dimineața)

30. Alex BADEA - Biruința în unitate (25 septembrie 2009, Vineri seara)

29. Alex BADEA - Tipuri de așteptători (19 septembrie 2009, Sabat după-amiaza)

28. Romică SÎRBU (Director Departament Viață de Familie și Educație, Uniunea Română) - Educația creștină (19 septembrie 2009, Sabat dimineața)

27. Romică SÎRBU (Director Departament Viață de Familie și Educație, Uniunea Română) - Pocăința (19 septembrie 2009, Sabat dimineața)

26. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Drumul lui Isus trece pe la ușa ta (18 septembrie 2009, Vineri seara)

25. Program copii - Școala Biblică de vacanță (12 septembrie 2009, Sabat după-amiaza)

24. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Dedicare profesori și elevi (12 septembrie 2009, Sabat dimineața)

23. Alex BADEA - Adevărul absolut (12 septembrie 2009, Sabat dimineața)

22. Florinel POPESCU - Familia (11 septembrie 2009, Vineri seara)

21. Copiii comunității Lucieni - Copiii și Cuvântul (5 septembrie 2009, Sabat după-amiaza)

20. Pastor Dan NEACȘU - Influența televizorului (5 septembrie 2009, Sabat dimineața)

19. Alex BADEA - Cuvântul - izvorul și călăuza sigură (4 septembrie 2009, Vineri seara)

18. Gicu NICOLAE - Poruncile (29 august 2009, Sabat după-amiaza)

17. Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Consacrare zilnică (29 august 2009, Sabat dimineața)

16. Costel ISTRATE - Credința (29 august 2009, Sabat dimineața)

15. Alex BADEA - Bucuria biruinței în Hristos (28 august 2009, Vineri seara)

14. Pastor Daniel DELCEA (Președinte Conferința Oltenia), Pastor Adrian BUTUC, Pastor Lucian ȘTEFĂNESCU - Predare-primire District Pitești
(22 august 2009, Sabat după-amiaza)

13. Pastor Adrian BUTUC - Dragostea în Biblie (22 august 2009, Sabat dimineața)

12. Pastor Adrian BUTUC - Teama - biruința prin Dragoste (21 august 2009, Vineri seara)

11. Gicuță AROIU - Experiență personală II (15 august 2009, Sabat după-amiaza)

10. Gicuță AROIU - Experiență personală I (15 august 2009, Sabat dimineața)

9. Marius ANCA - Devoțional (15 august 2009, Sabat dimineața)

8. Gicuță AROIU - Schimbarea prin Cuvânt (14 august 2009, Vineri seara)

7. Program muzical - Visam că a sosit judecata (8 august 2009, Sabat după-amiaza)

6. Gabi GAVRILĂ - Înalta chemare (8 august 2009, Sabat dimineața)

5. Titi GÎDEA - Devoțional (8 august 2009, Sabat dimineața)

4. Gabi GAVRILĂ - Predică (7 august 2009, Vineri seara)

3. Nuntă - Dorinel și Alina (2 august 2009)

2. Asher MORARU - Experiență personală (1 august 2009, Sabat după-amiaza)

1. Asher MORARU - Predică (1 august 2009, Sabat dimineața)